STOMAL
brama,ogrodzenie STOMAL
O nas

Wykonujemy kompleksowe instalacje grzewcze z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Modernizujemy i budujemy od podstaw!

Czytaj więcej
automatyka bram STOMAL
Nasze projekty

Na instalacje wykonane przez naszą firmę udzielamy 5 lat gwarancji. Wykonujemy darmowe oględziny oraz wycene kosztów inwestycji.

Czytaj więcej
elektryka STOMAL
Skontaktuj się z nami!

Poszukują Państwo doświadczonej firmy wykonującej instalacje grzewcze w tym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii? Jeśli tak, jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji!

Czytaj więcej

Si Do Jete Dimri


Parashikimi Ja si do t jet moti dit n e shtun T gjith menduam se dimri kaloi por muaji i fundit i dimrit meteorologjik ka rezervuar mot t acart Por pse kjo situat Rajoni i Ballkanit do t p rfshihet si rrall her nga masa ajrore me origjin arktike t cilat do t sjellin reshje d bore deri n bregdet dheDimri nuk do t jet i leht Nga maskat nuk do t shp tojm aq leht N vende si Gjermania, ku ka pak infeksione imuniteti nuk do t jet i madh Ka mund si q kjo t mos v rehet n vende t tjera t Europ s T P RZGJEDHURAEdhe pak b hen 14 vjet q vendimmarrja sht vet m n duart tona E ne nuk kemi qen n gjendje t’i gjejm zgjidhje shtjes s rrym s, ngrohjes dhe shum kahit tjet r D shp ruese E edhe m d shp ruese sht q ata q nuk e gjet n zgjidhjen, sepse primare e kishinTashm kemi hyr zyrtarisht n stin n e dimri N nj intervist p r Fax News meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha se stina e vjesht s do t vijoj edhe n dy jav t e para t dhjetorit Sipas tij k to dy jav do t shoq rohen me reshje shiu n …Ashtu si dimri q n momentet e tij t v shtira, pastron zilit q gjen den n gjokset tan dhe t zez n n zemrat tona, paralajm ron do keqb r s se pranvera e k saj bote po vjen, por me vete do t sjell edhe pranver n e p rjetshme t ringjalljesAshtu si te romani N se nj nat dimri nj udh tar, i Italo Calvino s, kjo ndodh n vazhdim si, duke shfryt zuar nj hap sir “paraletrare” – q sht hap sira e postmodernes – nj parodi p r shkak t lidhjes intertekstuale me traditat dhe konvencionet e zhanrit Kjo parodi huazon dhe shfytyron stile t artit oralM posht ju tregojm 10 k shilla se si mund ta mbani l kur n e trupit n gjendje t mir Kjo pasi n se b ni dush n dim r do t ndieni v rtet leht sim, mir po uji heq vajrat natyrale dhe zgjeron en t e gjakut, ka b n q l kura t humbas hidratiminZbuloni si ndikon dimri tek sh ndeti i t gjith organizmit Kur flasim p r dimrin p rjetimet dhe mendimet mund t jen t ndryshme Ka persona q stin n e ftoht e p lqejn dhe ka t tjDimri i vetmis s madhe sht roman i shkrimtarit Ismail Kadare, botuar n vitin 1973 n Tiran Paraqet pjes n e par t diptikut quot Koha e Grindjes quot Romani sht epope homerike mbi prishjen e dy shteteve komuniste, i cili prekte tem n tabu t p r arjes s bot s komunisteSi do t jet Twitter i Elon Musk Pun t e amerikan ve jan t thella, ato i konfidohen me pikatore vet m Lorenc Vangjel ve Bambi Tony ka marr miliona nga Shqip ria Radar Nga sheshi shqiponja, te sheshi shp rdredhjaDimri nga Gao Chunxiang A 001466 Lib r i ri P rshkrim i shkurt r Libri na rr fen historin e nj vajze t vog l, Jajes, q viziton gjysherit e saj n fshat dhe p rjeton atje ndryshimet e 24 fazave diellore gjat gjith vitit M shum detajeN net t e gjata, me festa e acar Akujt zgjaten n ati M ngjeset me ajrin e fresk t Dhurat p r mushkri Dim r, pak i ashp r, por i bukur je F mij t te presin me g zim e hare Rr shqasin plot jet mbi bore Ti ua b n faqet e kuqe si molle Edhe Dielli te bindet tyTipari hundor i kombinimit mn n himnin rezulton n humbjen e n n k t fjal asimilim progresiv , por jo n himn, prodhimi i alveolarit n nj fjal si dimri mund t rezultoj n humbjen e t p r t prodhuar nj fjal q ting llon si fitues, megjithat , t shprehet n dim rTregetia me pakice mund te mos jete ne gjendje te kompensoje mungesen e konsumit, megjithse keta te fundit kane punuar mire gjate mbylljes Ajo qe eshte e sigurte per kete vit eshte fakti qe do kete ndryshime Per kete arsye duhet monitoruar dhe situata shendetsore ne nivel global si dhe sjellja e konsumatoreve, perfundon QueruliSi nj nga romanet kulmore t gjith projektit letrar t Kadares , si duket Dimri i vetmis s madhe do mbetet nj trajtes historike, qoft dhe p r dimensionin q do t marr tani me botimin e k tij edicioni kritik i dor shkrimit, tekst i par nga Matteo MandalaShifrat e koronavirusit jan kthyer n shqet sim real p r shkak t rritjes s numrit t personave q preken do dit e m shum , por kishte shpres se me ver n do t largohej ‘ dimri pandemik’ Organizata Bot rore e Sh ndet sis nuk sht optimiste, p rkundrazi, paralajm ron p r nj val t dyt t koronavirusit q mund t p rhapet n …Si i p rgjigjet k rkes s p r t’u t rhequr OP ED Shqip ria Dimri i madh i demokracis p rfaq suese Politiko 9 Janar 2020, 17 55 Gentiola Madhi Osservatorio Balcani amp CaucasoTerritori Shqiptar do t mbizot rohet nga kushte t paq ndrueshme atmosferike n t gjith vendin, p rgjat gjith 24 or shit Ku vran sirat do tJune 3rd, 2019 Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem DIMRI Dimri eshte nje stine shume e bukur dhe nje stin e ftoht E ghithe siperfaqja e natyres esh Dimri Lloji Tekst pershkruesT i g zohemi dhe pak dit motit me temperature relativisht t fresk ta, n fundjav troket dimri i acart K shtu tregon parashikimi i motit n agjencin e lajmeve n BalkanWeb, ku gjat dit ve n vijim pritet q temperaturat t sh nojn maksimalja mesatare 16 grad Celsius, kurse minimalja 13 e 12 Grad Celsiusnga SekreteBukurie m August 31, 2017 K to jan 3 femrat q duhet t martoheni, sipas shenj s s horoskopitDijetari Muhamed ib n Uthejmini, Allahu e m shiroft , thot N se e sheh se koha po t kalon shpejt dhe jeta po shkon, dhe ti, nuk ke b r di ka t dobishme, e as t vlefshme, dhe nuk ke bereqet n koh , ki kujdes q t mos jesh nga ata q i ceki ky ajet “Mos d gjo at zemr n e t cilit ia kemi l n mosp rfill se ndaj p rmendjes Son e, q shkon pas d shirave tAshtu si dimri q n momentet e tij t v shtira, pastron zilit q gjen den n gjokset tan dhe t zez n n zemrat tona, paralajm ron do keqb r s se pranvera e k saj bote po vjen, por me vete do t sjell edhe pranver n e p rjetshme t ringjalljesAshtu si te romani N se nj nat dimri nj udh tar, i Italo Calvino s, kjo ndodh n vazhdim si, duke shfryt zuar nj hap sir “paraletrare” – q sht hap sira e postmodernes – nj parodi p r shkak t lidhjes intertekstuale me traditat dhe konvencionet e zhanrit Kjo parodi huazon dhe shfytyron stile t artit oralTablaturas e acordes para ukulele de Si Banania por Kenge Shqip no PlayUkuleleNET, uma fonte 100 gratuita das suas can es favoritas no ukuleleSinoptikania e Meteoalb, Lajda Porja tha sot n nj interviste televizive se vendi yn k t fundjav parashikohet t jet n n ndikimin e motir me reshje shiu Sipas saj, e shtuna pritet t ket alternime kthjellimesh, nd rsa dita e diel dhe e h na do ken reshje shiu t konsiderueshme Duke folur p r parashikimin e muajit dhjetor, …Ftohja do t shoq rohet nga nj er e nxeht far do t jet dimri 2014 2015 shenjat popullore N se shkenc tar t n parashikimet e tyre udh hiqen ekskluzivisht nga t dh nat e verifikuara statistikisht, at her paraardh sit tan dinin se si t v rejn shenjat e motit t ardhsh m, duke shikuar bot n p rrethDimri ende larg, ja si do jet moti n muajin Tetor E h n 09, 2017, 08 37 Share this Facebook Twitter Linkedin P r dimrin do t duhet t presim edhe pak Temperaturat e ul ta dhe reshjet e d bor s q u regjistruan gjat t shtun s n disa zona malore ishin vet m p r nj ditDimri Mund T Mos Ekzistoj M Shkenc tar t Flasin P r Nj Stin T Re, Ja Si Do T Quhet Nj ekip shkenc tar sh dhe projektuesish u bashkuan s fundmi p r t krijuar nj mjet q do t’u tregonte australian ve dhe bot s se si pritet t jet klima n vitin 2050 dhe b n n nj zbulim befasues “N 30 vjet, dimriIk n dimri siberian, ja si do t jet moti gjat fundjav s n Shqip ri m 1 2017 Gazeta Express Masat ajrore t q ndrueshme do t na shoq rojn gjat dit s s sotme duke b r q moti i kthjell t dhe vran sirat e lehta e kalimtare t dominojn t gjith territorin e venditDimri nuk do t jet i leht Nga maskat nuk do t shp tojm aq leht N vende si Gjermania, ku ka pak infeksione imuniteti nuk do t jet i madh Ka mund si q kjo t mos v rehet n vende t tjera t Europ s T P RZGJEDHURANje pranvere e pazakonte per vendin Meteorologia, ja se si pritet te mbyllet muaji Prill dhe si do te jete moti gjate javes qe Per 3 dite dimri do te rikthehet ne vend Dita kur pritet te vij sipas m eteorologes Si do te vijoje muaji Prill …Ashtu si dimri q n momentet e tij t v shtira, pastron zilit q gjen den n gjokset tan dhe t zez n n zemrat tona, paralajm ron do keqb r s se pranvera e k saj bote po vjen, por me vete do t sjell edhe pranver n e p rjetshme t ringjalljesAshtu si te romani N se nj nat dimri nj udh tar, i Italo Calvino s, kjo ndodh n vazhdim si, duke shfryt zuar nj hap sir “paraletrare” – q sht hap sira e postmodernes – nj parodi p r shkak t lidhjes intertekstuale me traditat dhe konvencionet e zhanrit Kjo parodi huazon dhe shfytyron stile t artit oral
44 | 171 | 76 | 35 | 57